Трекінгове взуття — збирайтеся в похід правильно і з комфортом
Короткі або далекі походи, неспішні піші прогулянки здатні підняти настрій і повернути гарний дух. Хоч як би дивно не звучало, але багато хто не знає, що таке трекінгове взуття, і чим воно відрізняється від звичайного. Зручні та комфортні трекки покликані захищати ноги від гострих граней каміння, мають підошву з глибоким малюнком протектора, а також виготовляються з міцних матеріалів.
Трекінгове і звичайне взуття: чим відрізняються
Головною відмінною характеристикою взуття для трекінгу є товста, жорстка підошва з вираженим протекторним візерунком. Завдяки цьому забезпечується краще зчеплення зі слизькою поверхнею різноманітного типу (гравійною, глинистою, кам’янистою, трав’яною).
Ключові особливості, які відрізняють взуття для трекінгу від звичайного:
- наявність проміжної підошви, що зменшує ударні навантаження на ногу в процесі тривалої ходьби;
- перфорована устілка для відведення вологи;
- верх взуття зроблений з міцного водовідштовхувального матеріалу;
- захисний рант взуття оберігає від бічних ударів по нозі, він розташований по всьому периметру черевика і забезпечує поліпшене зчеплення з поверхнею;
- язичок має потрійний рядок, асиметричну форму й утеплений особливою підкладкою.
Оригінальні черевики або кросівки надійно захищають від ударних навантажень різного типу — горизонтальних, вертикальних, бічних. Також від спеки, морозу та від проникнення вологи. Залежно від сезону буває: літня, зимова і всесезонна. Остання має «ефект термоса», тобто зберігає оптимальну температуру для ноги за будь-якої погоди, і в спеку, і в холод.
Особливості догляду за трекінговим взуттям
Доглядати за черевиками для трекінгу не складно, необхідно пам’ятати про основні правила.
- після кожного походу або прогулянки обов’язково потрібно очищати взуття від бруду;
- рекомендується зберігати черевики далеко від джерел тепла, так воно довше збереже свою форму;
- слід завжди виймати устілки і ретельно їх просушувати;
- використовуйте вологовідштовхувальні засоби і наносьте їх після кожного чищення черевиків.
У тривалі походи не варто відразу вирушати в нових черевиках. Необхідно почекати, поки взуття добре сяде по нозі. Крім цього, для поліпшення рухливості та пом’якшення взуття можна нанести спеціальний кондиціонер для пом’якшення шкіри.
Взуття з мембраною (Gore-Tex) варто обробити водовідштовхувальним просоченням. Засіб вибирається для використання з мембранами. Кросівки і черевики з натуральної шкіри, замші потрібно обробляти просоченнями, що запобігають всиханню і трісканню матеріалу, покращують при цьому його еластичність.
Комфорт і якість трекінгового взуття — запорука успішного походу або подорожі. Крім того, стан здоров’я та іноді навіть життя залежать від вдалого вибору. Про це слід пам’ятати насамперед, вивчаючи весь асортимент і купуючи черевики як для активних пересувань на відкритому повітрі, так і для повсякденного носіння.