Користь квіткового пилка для здоров’я людини

Користь квіткового пилка для здоров’я людини

Квітковий пилок є унікальним за своєю природою продуктом, який дуже корисний для людського організму. Це мініатюрні зерна, покриті оболонкою, розмір та колір яких залежить від виду рослин. Пилок є плодом праці бджоли, яка бере участь у запиленні квітів. На своєму тілі комаха переносить зерна пилку, які потім залишає у вулику. Загалом, щоб зібрати 1 кг унікального природного продукту, бджолі необхідно вилетіти 50 тисяч разів.

Користь квіткового пилку

Квітковий пилок є дуже цінним джерелом корисних речовин: в ньому містяться вітаміни А, Е, С, D, К та групи В. Окрім цього, в його складі містяться й мінерали: йод, хром, цинк, фосфор, кальцій, мідь, кобальт, залізо та калій. Пилок є джерелом амінокислот. Не можна забувати й про високий вміст протеїнів. Розглянемо детальніше його користь для людського організму.

Вплив на нервову систему

Оскільки пилок є багатим джерелом вітамінів групи В, він допомагає зміцнювати нервову систему. Його вживання дозволяє ефективно боротись з безсонням, нервовими зривами та протидіяти депресивним станам. Вживання харчових добавок з пилком дозволяє налагодити сон, позбутись неврозів.

Вплив на мозкову діяльність

Пилок здатний стимулювати мозкову активність, що своєю чергою призводить до зміцнення фізичної та розумової діяльності. Корисно вживати харчові добавки на основі пилку при передчасному старінні.

Людям, робота яких пов’язана з активною розумовою чи фізичною діяльністю, рекомендовано вживати квітковий пилок, оскільки він допомагає зміцнити організм та підтримати його у разі виснаження.

Вплив на імунітет

Завдяки багатому вітамінному та мінеральному складу квітковий пилок має позитивний вплив на здоров’я людини. Він активує надійний захист організму від низки застудних захворювань. Важливо вживати пилок у холодну пору року для захисту від вірусів та бактерій.

Вплив на печінку та ШКТ

Регулярне вживання пилку дозволяє позбутись закрепів та інших проблем з кишечником. Природній інгредієнт має ранозагоювальні та антибактеріальні властивості, завдяки чому він є ефективним при лікуванні колітів, гастритів, виразки. Пилок показує ефективність й при лікуванні захворювань печінки.

Вплив на кістки та зуби

Оскільки пилок містить кальцій та фосфор, він допомагає зміцнювати зубну емаль. Варто вживати пилок людям, які мають схильність до ламкості кісток. Цей інгредієнт корисний як для людей похилого віку, так і для дітей, чий організм перебуває у фазі активного росту.

Вплив на зір

Оскільки в пилку міститься велика кількість каротиноїдів, вони перетворюються на вітамін А. Він є дуже корисним для покращення зору, а також його підтримки.

Вплив на здоров’я чоловіків

Пилок активно застосовують для лікування чоловічих захворювань. Він стимулює вироблення сперматозоїдів та підвищує потенцію. Варто вживати спеціальні харчові добавки для підтримки чоловічого здоров’я. Наприклад, комплекс для підтримки функції простати від Source Naturals, до складу якого входить пилок, допомагає підтримувати нормальну функцію клітин та передміхурової залози.

Вплив на здоров’я жінок

Корисно вживати препарати на основі пилку жінкам під час вагітності, оскільки він є джерелом корисних речовин. Також рекомендовано приймати такі харчові добавки у період менопаузи, оскільки вони суттєво полегшують неприємні симптоми.

Протипоказання для прийому квіткового пилку

Попри купу корисних властивостей, квітковий пилок підходить далеко не всім людям. Цей інгредієнт протипоказаний для людей, які мають індивідуальну непереносимість. Також варто відмовитись від вживання препаратів з квітковим пилком людям, що мають схильність до кровотеч, оскільки такі препарати знижують згортання крові.

Небажано безконтрольно вживати препарати з пилком діабетикам на ранніх стадіях захворювання. Загалом важливо спочатку проконсультуватись із лікарем перед вживанням будь-яких препаратів. Якщо ви маєте алергію до цього природного інгредієнта, для підтримки здоров’я бажано пити вітаміни та інші харчові добавки, у складі яких немає пилку.

You may also like...